Siyah Noktalarınızdan Kurtulun !

Siyah noktalar; ölü hücreler, yağ ve kirin gözeneklerde birikmesi ve gözenekleri tıkaması ile ortaya çıkan cilt sorunudur. Genellikle burun bölgesi ve çevresinde  bulunur. Evde kendi hazırlayacağınız maskeler ile siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkün.

Karbonat Peelingi

Bir yemek kaşığı karbonata birkaç damla su damlatarak karışımı macun kıvamına getirin. Siyah nokta olan bölgelere masaj ile peeling yapın. Masaj yaparken fazla bastırıp karbonat taneciklerinin cildinizi çizmesine sebep olmayın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi antiseptik özelliği ile siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engeller. Elma sirkesini bir pamuk yardımıyla siyah nokta olan bölgeye masaj yaparak uyguluyoruz. Ardından yarım saat bekleyip cildimizi temizliyoruz. Düzenli uygulandığında siyah nokta ve sivilcelerinizi önemli derecede azalttığını farkedeceksiniz.

Ballı Süt Maskesi

1 tatlı kaşığı bala yarım tatlı kaşığı süt ekleyin. Kısık ateşte birkaç dakika ısıtın. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere sürün. Sürdüğünüz bölgelere makyaj temizleme pamuklarından yapıştırın. Maskenin kurumasını 15-20 dakika ekledikten sonra pamuğu alıp cildinizi bol su ile yıkayın.

Kil Maskesi

Kil maskesi ciltteki fazla yağın alınması ve gözeneklerin kirlerden arındırılıp temizlenmesinde oldukça etkilidir. Gözeneklerin temizlenmesi ile siyah noktalardan kurtulmuş oluruz. Kil maskesinin ardından cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir