L’Oreal Paris Arındırıcı Kil Maskesini Denedim !

Merhaba arkadaşlar !
Bugün bir ürün değerlendirme yazısı ile sizlerleyim. Bildiğiniz gibi Loreal kil maske serisi çıkardı. Loreal’in çıkardığı bu maskelerin 3 çeşidi bulunuyor.
1. Arındırıcı Maske
2.Detox Maskesi
3.Peeling Maskesi

Ben herkesin kapış kapış satın aldığı kil maskesi serisinden Saf Kil Arındırıcı Maskesi hakkında deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Bu maskeler ilk çıktığında neredeyse yok sattı ve hemen denemek istememe rağmen biraz geç edinebildim 🙂 Böyle fazla rağbet görmesi nedeniyle midir bilemiyorum gerek youtube da olsun gerek bloglarda olsun hakkında çok fazla yazıldı çizildi konuşuldu.
Fakat ben hemen edinir edinmez değilde bir süre kullanıp deneyimledikten sonra sonuçlarını paylaşmak istedim. Çünkü ben bir ürün hakkında yorum yapıp birşeyler yazabilmek için öncelikle etkilerini görebilecek kadar kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

L’Oreal in Kil Maskesi ile vaat ettikleri:

L’Oréal Paris laboratuvarları 3 saf kili arındırıcı özelliğe sahip okaliptus özüyle birleştirdi ve cildi kurutmadan arındıran, matlaştıran kremsi maskeyi geliştirdi. Anında cilt tazelenir, temizlenir ve arınır. Günden güne cilt nefes alır, kalitesi artar ve ışıltılı bir güzelliğe kavuşur.

Haftada 2 ya da 3 kez göz çevresi ve dudak bölgerleri hariç tüm yüze uygulanması tavsiye ediliyor. Kuruduktan sonra ise ılık su ya da nemli havlu ile durulanması önerilmiş.

Gelelim ürüne, ürünün uygulanması gerçekten kolay yumuşacık fakat akışkan olmayan kadifemsi bir yapısı var, kolayca yayılıyor. Okaliptus kokusu üründen direk alınabiliyor fakat bana göre rahatsız edici yoğun bir koku değil aksine hafif ve rahatlatıcı bir koku. Ürün uygulandıktan sonra 10-15 dakika içinde kuruyor, kuruduktan sonra yüzünüzü baya gerilmiş hissediyorsunuz hatta konuşmakta bile güçlük çekebilirisiniz. Maskeyi yüzümden yıkadıktan sonra ise cildimin matlaştığını gerçekten hissedebildim fakat bu öyle kuru kuru sert bi matlık değil aksine cildim yumuşacıktı. Ben cildimde sanki bir tık beyazlama da olmuş gibi de hissettim hatta maskeyi yıkadıktan sonra yanımda olan arkadaşım da aynı yorumu yaptı cilt tonumun biraz açıldığını söyledi. Yani cilde bir aydınlık görünümde verdiğini hissettim.


Bu arada ürün 50 ml ve üzerinde 10 kullanımlık olduğu yazıyor ama bana göre çok abartılı ve bol kullanılmazsa 10 kullanımdan daha fazla gider. Ürünü beğendim ve sevdim haftada iki bazen de üç kez uyguluyorum. Bittiğinde yenisini edinmeyi hatta serinin diğer ürünlerini de denemeyi düşünüyorum. Deneyimlerimi sizinle paylaşırım.
Siz de ürünü denediyseniz yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. İyi günler.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir