İnternetten Para Kazanma Yolları 2018

Merhaba arkadaşlar bu yazımda günümüzde internetten para kazanmak için en çok kullanılan yöntemlerden bahsedeceğim. İnternet çağında yaşayıp internetten para kazanmak istemek kadar doğal bir durum yoktur. Peki internetten para kazanmanın yolları nelerdir? , internetten nasıl para kazanılır? , internetten para kazanmak için neler yapılmalıdır? Bu konuyu ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

İnternetten para kazanmak için birçok yöntem vardır. Peki internetten para kazanma yöntemlerinden hangisini seçmeliyiz? Bu sorunu cevabı aslında yine sizde. İnternet dünyasına dair ne kadar bilgiye sahipsiniz? , bu dünyada ki para kazanma yöntemlerinden hangisi size anlaşılır geliyor veya hangilerini karmaşık buluyorsunuz? İnternet konusunda ki bilgi seviyenize göre bu yöntemlerden birini seçebilirsiniz. Zamanla kendinizi geliştirebilirfarklı alanlara da yönelebilirsiniz.

Şimdi  internetten para kazanma yöntemleri nelerdir bu konuya gelelim ve bu yöntemlere tek tek değinelim.

1 . Online Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak internet dünyasından para kazanmaya başlamak için uygun bir yöntem olabilir. İnternet hakkında fazla bilgiye ihtiyaç duymanıza gerek olmayan bu yöntemde online anket sitelerine üye olmanız ve size yönlendirilen anket sorularını cevaplamanız yeterli. Anket doldurarak elde edeceğiniz gelirin üst düzey bir gelir olmayacağını belirtmeliyim fakat herhangi bir ankete bir kaç dakikanızı ayırarak internette harcadığınız zamanın az da olsa nakite dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta tek bir anket sitesine üye olup öylece beklememektir. Üye olduğunuz birçok anket sitesi olduğunu düşünürsek ve sizin her birinden aylık 30 lira kazandığınızı düşünürsek, hem internette vakit harcayıp hem de havadan 300 TL kazanmak bence azınsanamayacak bir miktardır. Peki hangi anket siteleri güvenilirdir ? Ben hangilerine üyeyim ? Ödemeleri kullanıcıyı üzemeden yapıyorlar mı ? Bu sorularınıza cevap almanız için bakınız: Para kazandıran güvenilir anket siteleri.

2. Blog Açmak

Hem keyifle kendi blogunuzu kurmak  hem de bu saye de internetten para kazananlar kervanına katılmak istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Açtığınız blogda hem  hobilerini gerçeklestirip fikirlerini paylaşırken hem de para kazanabilrsin. Peki blog açtım ama para kazanmak bunun neresinde mi diyorsunuz? O zaman başlıyoruz. Açtığınız bloga reklamlar alarak reklam ücretleriyle, içeriğe uygun satış ortaklığı yapıp sitenizden satışlar üzerinden pay alarak, content marketing yaparak ve bunun gibi birçok yöntemle blogunuz üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

3. Youtube Kanalı Açmak 

Günüzümüzde youtuber olmak  trend haline geldi ve ciddi anlamda da para kazandıran bir yöntem olduğunu biliyorum.  Fenomen olmuş ve bu işten ciddi paralar kazanmış çoğu youtuber ın kanal içeriklerine bakıldığında bunda ne var ki buiçeriklerle mi bu kadar para kazanmış deniliyor. Evet o içerkle kazanmış. Youtube da para kazanabilmek için insanların ilgisini çeken ve kesinlikle özgün içerikler hazırlamalısınız. Günümüzde hiç umulmayan video ya da fotoğraflar kullanıcılardan inanılmaz geri tepkiler alabiliyor.  Bu işe kişisel olarak girip kendi çabalarıyla belli  bir kitleye ulaşan youtube kanallarının yanı sıra artık bu işi yürütmek için ekip kuran ve profesyonel olarak video yayınlayan yüzlerce kanal açıldı. Çağımızda gelir kapısına dönüşen youtube dan siz de özgün içeriklerle kazanç elde edebilirsiniz.

4. Sosyal Medya

Günümüzde sosyal medyadan para kazanan insan sayısı ciddi anlamda çoğaldı. Eğer sizde sosyal medyayı aktif kullanan hatta popüler bir hesaba sahip olan biriyseniz bu yöntem sizin içinde gelir kaynağı olabilir. Artık markalar reklamlarını yapmak için popüler olmuş ve sosyal medya kullanıcıları tarafından düzenli olarak takip edilen hesapları seçiyor. Size ürününün reklamını yaptırarak hem hitap ettiği kitleyi görebiliyor hem de TV veya faklı mecra reklamlarına para ödemekten kurtuluyor. Bunun  yanı sıra sosyal medya danışmanlığı yapmakta sosyal medya üzerinden para kazanma yöntemlerinden biri.

5. Online Çeviri Yapmak

Eğer yabancı diliniz varsa ve bunu kazanca çevirmek size mantıklı geliyorsa bu yöntem tam size göre. 1000 kelimelik bir çeviri için ücretin 50 ile 100 lira arasında olduğunu duymuştum. Eğer bu fiyatlar sizi tatmin edebilecek fiyatarsa online çeviri yaptıran sitelerde çeviri yaparak internet üzerinden para kazananlar kervanına katılabilirsiniz. Ya da Fiverr sitesine üye olup ilanınızı ve istediğiniz fiyatı belirtebilirsiniz.

6. Hosting Satarak Para Kazanmak

Hosting firmalarının sunduğu ortaklık programı ile hosting satarak para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size verilen satış linki üzerinden satış yaparak komisyon elde etmek. İnternet dünyasında hergün binlerce hosting satılıyor ve hosting firmaları size bundan pay elde etme şansı veriyor. Hosting satarak para kazanmak günümüzde tercih edilen bir para kazanma yöntemi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir