Instagram Hikayesinden Ekran Görüntüsü Alınınca Bildirim Gidecek !

Instagram Hikayelerine Yeni Özellik !

Instagram paylaşılan hikayelerden kimlerin ekran görüntüsü aldığını gösteren güncelleme üzerinde çalıştığını doğruladı. Geçtiğimiz günlerde Instagram resmi Facebook sayfasında yapılan açıklama ile Direct olarak size gönderilen fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafın bunu göreceği belirtilmişti.

Bir arkadaşınız bir fotoğraf veya videoyla hikayenize yanıt verdiğinde bunu gelen kutunuzda görürsünüz. Yanıtı görmek için dokunabilir ve ayrıca sadece sizin görebileceğiniz orijinal hikayenin küçük resmini görebilirsiniz. Direct’te kaybolan fotoğraf ve videolarda olduğu gibi, arkadaşlarınız ekran görüntüsü aldığınızda veya içeriği yeniden oynattığınızda bunu görür.

 

 

Fakat şimdi kimi kullanıcı tarafından sevilecek kimileri tarafından ise beğenilmeyecek (bence çoğunlukla ekran görüntüsü kaydediyor olanlar 🙂 ) olan bu özellik şuan test aşamasında. Amerikada sınırlı kullanıcı ile denenmeye başlanan özellik ile hikaye paylaşımızın ekran görüntüsü alındığında bildirim gitmeyecek fakat
paylaştığınız hikayenin kimler bakmış listesinde, ekran görüntüsü alan kişinin ismin yanında kamera
objectifine benzeyen bir logo görünecek. Test aşamasında olan özellik tüm kullanıcılara ne zaman açılır ya da tüm kullanıcılar için açılır mı henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir