E devlet soy ağacı Uygulaması

E devlet soy ağacı Uygulaması

E devlet soy ağacı uygulaması nedir ? E devlet soyağacı orgulaması nasıl yapılır ? Ast üst Sayağacı nedir ? TC. kimlik numarası ile E-Devlete ast üst soy ağacı sorgulaması neden yapılamıyor ?  E Devlet sitesi çöktü mü neden açılmıyor ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak birçok anlamda işimizi kolaylaştıran e-devlet yeni bir uygulama ile karşımızda. E devlet soy ağacı uygulaması nedir ? E devlet soyağacı orgulaması nasıl yapılır ? Ast üst Sayağacı nedir ? TC. kimlik numarası ile E-Devlete ast üst soy ağacı sorgulaması neden yapılamıyor ?  E Devlet sitesi çöktü mü neden açılmıyor ?soruları dünün belkide en çok sorulan soruları arasındaydı. Vatandaşlarımız artık soy ağaçlarına e-devlet üzerinden tek tıkla ulaşabilecek.

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E devlet e TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapan vatandaşların,  Hizmetler kızmından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nde devlet ve kamu hizmetlerinin elektronik ortamda işlem olanağı sağlayan sitesi e-devlet vatandaşlara yeni bir hizmet sunmuştu. E-Devlet’in soyağacı sorgulama hizmetine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar sistemi kilitlemişti. Dün akşam saatlerinde siteye erişim tamamen zorlaşmıştı. Bugün itibari ile ise siteden soy ağacı sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar “Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır.” uyarısı ile karşılaştı.

Uygulama ilerleyen günlerde ilgi çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Edit: Soy ağacı Uygulaması Açıldı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir