E devlet Soy Ağacı Uygulaması Açıldı !

E devlet Soy Ağacı Uygulaması Açıldı !

Türkiye Cumhuriyeti’nde devlet ve kamu hizmetlerinin elektronik ortamda işlem olanağı sağlayan sitesi e-devlet vatandaşlara yeni bir hizmet sunmuştu. E-Devlet’in soyağacı sorgulama hizmetine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar sistemi kilitlemişti.Ardından ise bu yoğunluk sebep gösterilerek soy ağacı uygulamasının bir süreliğine kullanıma kapatıldığı duyurulmuştu.

Bugün itibariyle uygulama soy ağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar için yeniden kullanıma açıldı. Tabi bazı teknik değişiklikler ile.. E devlet soy ağacı uygulamasının yeni çalışma şekli biraz randevu sistemini andırıyor. Soy ağacınızı öğrenmek için gerekli işlemleri yaptıktan sonra Alt-Üst Soy Bilgisi Öğrenme talebiniz alınmıştır şeklinde başlayan bir mesaj geliyor. Yani yeni sistem ile başvurunuzu yapıyorsunuz soy ağacınız hazırlanıyor ardından size mail ve mesaj aracılığıyla bilgi gönderiliyor. Tekrar  devlet e girerek sizin için hazırlanan soy ağacını görebiliyorsunuz.

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E devlet e TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapan vatandaşların,  Hizmetler kısmından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir