Çiftlik Bank Soruşturmasında Sonuç !

İnternet üzerinden sanal çiftlik kurarak yüksek kazanç vaat eden Çiftlik Bank ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önce inceleme ardından ise soruşturma başlatmıştı.  Herkesin aklında Çiftlik Bank soruşturmasının sonucu ne oldu?  Çiftlik Bankta parası olanlar ne yapacak ? , Çiftlik Bank kapanıyor mu? soruları dolanırken  Çiflik Bank ile ilgili soruşturma sonuçlandı ve bakanlık oyunun ‘nitelikli dolandırıcılık’ olduğuna karar verdi. Olay hakkında Bakan Bülent Tüfenkçi açıklama yaptı.

Soruşturma bitti. Çiftlikbank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk.

29 Kasım 2017’de başlayan inceleme sonucu SPK raporlarında çiftlik bankın gelir vaadiyle yarım milyar lira topladığı ortaya çıkmıştı. Sistemin isminde kullandığı Bank kelimesi için ise Bankacılık Kanunu na aykırı olması sebebiyle 3 ay süreli tedbiren durdurma ceza almıştı.

Şimdi ise hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulan Çiftlik Bank ın sitensinin de kapatılması istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir