Cengiz Ünder Asker Selamı

Cengiz Ünder Mehmetciği Unutmadı !

İtalya Birinci Futbol Ligi’nin (Serie A) 24. haftasında Roma, konuk ettiği Benevento’yu 5-2 yenerken, milli futbolcu Cengiz Ünder 2 gol atıp bir de asist yaptı. Geçtiğimiz hafta Verona deplasmanında attığı golle takımına galibiyeti getiren milli futbolcu, dün de ilk 11’de başladığı Benevento maçında kelimenin tam anlamıyla şov yaptı.
Roma’nın galibiyetinde büyük pay sahibi olan Cengiz Ünder, 82. dakikada yerini Daniele De Rossi’ye bıraktı. Bu sonuçla Roma, 47 puanla 4. sıraya yükselirken, son sıradaki Benevento, 7 puanda kaldı.

İtalyan Basınında da Övgüyle yer aldı

Müthiş performansıyla göz dolduran Cengiz basında da büyük yankı uyandırdı. Roma gazeteleri de maçın adamının Cengiz olduğu konusunda hemfikir yazılar yazarak Cengiz’e “Türk Dybala” adını taktı.

Mehmetciğimizi Unutmadı !

Milli yıldızımız attığı ikinci golün ardından ise asker selamı vererek Mehmetçik’lerimizi unutmadı. Roma da Cengiz Ünder’in gollerini resmi Twitter hesabından Türk bayraklı paylaşımıyla duyurdu. Ayrıca başkent ekibi, ilk golünün ardından Cengiz Ünder’in asker selamı fotoğrafını paylaştığı Twitter hesabından maçın sonucunu da milli futbolcunun fotoğrafıyla yayımladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir